PMYO GİRİŞ DEĞERLENDİRME VE SINAV AŞAMALARI

a. Ön Sağlık Kontrolü Aşaması
1) Adaylar Ön Sağlık Kontrolü Komisyonunda Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre ön sağlık kontrolünden geçirilirler.
2) Ön sağlık kontrolü komisyonu adaylar hakkında “POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ ADAYI OLUR” veya “POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ ADAYI OLAMAZ” şeklinde karar verir. Hakkında “POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ ADAYI
OLAMAZ” kararı verilen adaylar elenirler, diğer sınav aşamalarına geçemezler.
3) Adayların Ön Sağlık Kontrolü esnasında: belden yukarısı ve diz kapağından aşağısı çıplak olacaktır. Tüm adayların bu duruma uygun hale gelebilecek kıyafetle gelmeleri gerekmektedir.

b. Fiziksel Yeterlilik Sınavı Aşaması
1) Fiziksel Yeterlilik Sınavı; PMYO Fiziksel Yeterlilik Sınavı Parkuruna göre Fiziksel Yeterlilik Sınavı Komisyonu tarafından yapılacaktır.
2) Fiziksel Yeterlilik Sınavı sonucunda Ek–4 de belirlenmiş olan baraj süre ve puanlarının altında alan adaylar başarısız olurlar. Elenen adaylar hakkında “POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ ADAYI OLAMAZ” kararı verilir ve sonraki sınav aşamalarına geçemezler.
3)Adayların Fiziksel Yeterlilik Sınavında parkur hareketlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi için yanlarında spor hareketlerine uygun kıyafet ve ayakkabı getirmeleri lehlerine olacaktır.
– Fiziksel Yeterlilik Sınavı’nda Adaylara Başkanlık tarafından belirlenen PMYO FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU uygulanacaktır. Süre ve puanlamalar bayan – erkek için ayrı ayrı olmak üzere yandaki tabloda gösterilen şekilde yapılacaktır.
– ERKEK ADAY: 61 Saniye ve daha çok sürede bitirenler 20 puan altında puan alarak ELENECEKTİRLER.
– BAYAN ADAY: 67 Saniye ve daha çok sürede bitirenler 20 puan altında puan alarak ELENECEKTİRLER.
puan-cetveli

PMYO GİRİŞ DEĞERLENDİRME VE SINAV AŞAMALARI” üzerine 13 düşünce

    • eğer gözlük numaranız sağlık koşullarında belirtilenleri geçiyorsa giremezsiniz. geçmiyorsa gözlük kullANMAnızın bir mahsuru yok

      • genelde 300 puan taban oluyor ancak son 3 senedir hep 280 puana çektiler . ygs den 300 ve üstü almaya bak .sonrasında geçersen mülakata ordanda geçersen yazılı sınava

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir