Bayan polis alımı” üzerine 10 düşünce

 1. Netler konusunda herhangi bir resmi açıklama olmamaktadır ancak aşşağıda durumunu paylaşan bayan arkadaşların bilgileri mevcut belki sorunun cevabına bir nebze ışık tutar.

  104.50 net soru, 87.083 puan, sıra 1. asil
  97.75 net soru, puan 81.458, sıra 15. asil
  95.50 net soru, puan 79.583, sıra 26. asil

  • sayın ibrahim bey pmyo giriş şartlarında” YGS SINAV KATEGORİLERİNİN HERHANGİ BİRİNDEN 280 VE ÜZERİNDE PUAN ALAN ADAYLAR ÖNBAŞVURUDA BULUNABİLECEKLERDİR. ” denilen bir ygs kategorisinden nasıl verdiğiniz neti çıkarcaz yada benmi yanlış anladım soruma açıklık getirirmisiniz .. teşekkürler

 2. Damla hanım bana pmyo sınav netlerini sormuşsunuz bende o soruya cevap vermeye çalışmışım verdiğim netler pmyo sınavında bayan arkadaşların almış olduğu netler yani ygs ile ilgili siz bişey sormamışsınız haliyle bende bi açıklama yapmamışım 🙂 pmyo sınavında 36 türkçe 36 matematik 12 tarih 12 coğrafya 12 genelkültür 12 anayasa tarihi olmak üzere 120 soru sorulmaktadır bayan arkadaşların kontenjanları erkek arkadaşların kontenjanlarından çok daha az olmasından ve bu sınavın bir yarış sınavı olmasından dolayı bayan arkadaşların erkek arkadaşlara göre çok daha fazla net çıkarması gerekmekte.(not bahsedilen sınav pmyo sınavıdır .)

 3. bayanların we erkeklerin hangi konularda ne kadar derece yapacağı konusunda beni aydınlatırsanız sewinirim mekik şınaw koşu kaç sn ne kadar..?

  • ygs sınavından herhangi bir puan türünden 280, polislik sınavından kesin bir şey söyleyememekle birlikte 120 sorudan en az 100 ünü yapmanız gerekmektedir.

 4. hacılar hocalar ben lise 3 gidiyorum. polis olmak istiyorum boy sınırı niye var halen anlamış değilim,,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir